• Уроки > Тема уроку. Щоб бути здоровим і все встигати робити

    Тема уроку. Щоб бути здоровим і все встигати робити

    Мета: уточнити й розширити знання учнів про режим дня; розвивати елементарні звички здорового життя; виховувати такі риси, як організованість, відповідальність. Обладнання: плакат «Режим дня», матеріал для дидактичної гри «Режим дня», тести. ХІД УРОКУ I.

    Повідомлення теми уроку ДОБРА ПОРАДА Добре вчитись — це не значить, Що не можна грати в м'ячик, Що ховатись слід від мами Із цікавими казками. Все встигає той зробити, Хто уміє час цінити. — Сьогодні на занятті ми з вами поговоримо про те, що слід робити, щоб бути Здоровим і все встигати. II. Вивчення нового матеріалу 1.

    Розповідь учителя — Якщо ти суворо дотримуватимешся розпорядку дня: спати, їсти, гуляти, Читати, готувати уроки завжди в один і той же час,— твоєму організмові буде лег Ше працювати, ти почуватимешся бадьорим і здоровим, усе встигатимеш робити. 2.

    Розглядання плаката з режимними моментами 7.00 — підйом; 7.05 — ранкова зарядка; 7.15 — умивання та водні процедури; 7.30 — сніданок; 9.00-13.40 заняття в школі; 14.00 —обід; 14.30 - 15.30 — післяобідній відпочинок; 15.30 - 17.00 — самопідготовка; 17.00 — підвечірок; 17.30 - 19.00 — прогулянки, ігри на свіжому повітрі; 19.00 — вечеря; 19.30 - 21.00 — читання художньої літератури, домашні ігри, перегляд дитячих телепередач; 21.00 — водні процедури, сон. 3. Читання та обговорення вірша О. Орача «Галя-невстигаля» — Галю, вставай, умивайся, Та швидше до столу. — Галю, мерщій убирайся, Бо спізнишся в школу!

    Галя вилежує, ніжиться І позіхає, Довго з портфелем вовтузиться І — не встигає. В школі дзвінок продзвенів І давно почалися уроки. А коридором чиї то Лунають поспішливі кроки? Клас уже знає: Це знову спізнилася Галя.

    Ш, не даремно прозвали Її Невстигаля. — Чому Галя завжди запізнюється? — Як можна їй зарадити? — Чи дотримуєшся ти режиму дня?

    — Чи робиш ти ранкову зарядку? 4. Дидактична гра «Режим дня». Робота в групах Учням роздають сюжетні картки (кожному ряду — повний набір картинок, де зображено режимні моменти протягом дня). Виграють учні того ряду, які швидше стануть одне за одним так, щоб зберегти послідовність режимних моментів.

    III. Закріплення матеріалу 1.

    Робота з підручником (С. 10) — Розгляньте малюнки. Чи дотримується хлопчик режиму дня?

    Розкажіть про це. — Що ви йому порадите?

    — Чому необхідно дотримуватись режиму дня? 2. Читання учителем оповідання про хлопчика Юрка — Юрко прийшов зі школи, швидко поїв і сів за уроки. Крізь відчинене вік Но долинають крики: «Держи його! Обводь зліва! Промазав!» Юрко затулив вуха Долонями і намагається читати умову задачі. Урешті, не витримав і побіг на Подвір'я рятувати свою команду. Гра була захоплюючою й тривала до самого ве Чора. Наш Юрко був і воротарем, і захисником, і форвардом. Тут почувся голос сестри: «Ти уроки зробив?» Юрко побіг додому. На порозі його зустріла бабуся і попросила сходити в магазин. Та онук змушений був відмовити бабусі, бо не виконав домашнє завдання. Юрко швидко сів за стіл: «Швидше, швидше!» Криві літери лягають в рядку. А на читання вже бракує часу, бо сім'я сідає вечеряти. «Ні, завтра буде інакше»,— вирішив Юрко. — Чому Юрко не встиг виконати домашнє завдання? — На ще ще бракувало в Юрка часу? — Що б ви порадили хлопцеві? 3. Робота з підручником (С. 11—13) Розглядання малюнків, де зображено, як відпочивають діти. Читання учнями розповіді дітей про те, як вони проводять вільний час. IV. Робота над тестами Тести 1. Щоб бути здоровим, потрібно прокидатись: А) в один і той же час; Б) тоді, коли виспишся; В) коли розбудить мама. 2. Ти чистиш зуби: А) уранці та ввечері; Б) уранці; В) коли йдеш у гості. 3. Телевізор ти дивишся: А) коли йде передача для дітей; Б) коли заманеться; В) коли виконав домашнє завдання. 4. Дотримуюсь режиму дня, адже: А) вимагають батьки; Б) хочу бути здоровим і все встигати робити. V. Підсумок уроку — Що ж слід робити, щоб бути здоровими і все встигати робити? V!. Домашнє завдання 1) Опрацювати статтю підручника. 2) Скласти таблицю «Мій режим дня». 3) За допомогою батьків скласти невеличкий кросворд «Здоров'я».

    Вы прочитали материал на тему: Тема уроку. Щоб бути здоровим і все встигати робити. Автор Конспект


    апреля 21, 2014 Опубликовано: Уроки




    Предыдущее из этой категории:

    Следующее из этой рубрики:



!
Аттестация, обобщение опыта учителя. Здесь вы найдёте конспекты уроков, разработки мероприятий, нормативные документы.
© 2012-2020. Сайт создан для учителей, обсуждаются вопросы педагогики, преподавания, работы в школе.