• Документы > Розвиток навичок спілкування (Тренінг для педагогічних працівників)

    Розвиток навичок спілкування (Тренінг для педагогічних працівників)

    Автор:

    Коваленко М. А., методист районного методичного кабінету відділу освіти Таращанської районної державної адміністрації.

    Мета: розвивати комунікативні, перцептивні, експресивні, ораторські, організаторські здібності педагогів, формувати позитивну мотивацію до вчительської професії.

    Завдання:

    - ознайомити вчителів з психологічними основами спілкування;

    - формувати позитивну “Я - концепцію”;

    - розвивати вміння встановлювати комунікативний контакт з іншими, сприймати і розуміти емоційний стан іншої людини;

    - вчити педагогів приймати і передавати невербальну інформацію;

    - формувати мімічну та пантомімічну виразність;

    - долати боязнь публічного виступу.

    Обладнання: папір, фломастери, бейджі, стікери.

    Час: 120 хв.

    Структура заняття

    П/п Види роботи Орієнтовна тривалість Ресурсне забезпечення

    1. Вступ. Тема заняття: ”Розвиток навичок спілкування” до 5 хв. -

    2. 2.1 Вправа “ Привітання ” до 5 хв. “Чарівна паличка”

    2.2 Вправа “ Мікрофон ” 10 хв. Маркер

    3. Очікування учасників тренінгу 5 хв. Стікери, фломастери, ватман

    4. Прийняття правил роботи групи 10 хв. Ватман А-1

    5. Рухлива гра “Град” 5 хв. -

    6. Вправа “Електропотяг ” 10 хв. -

    7. Інтерактивна міні-лекція «Психологічні основи спілкування» 20 хв. -

    8. Вправа “Імітації ” 10 хв. -

    9. Вправа “Поважний стільчик” 10 хв. Стілець

    10. Релаксація. Вправа “Сунична галявина” 10 хв. -

    11. Вправа “Подарунок” 10 хв. -

    12. Супервізія заняття 5 хв. Маркер

    13. Рефлексія. Вправа “Комплімент ” 5 хв. -

    Хід заняття

    1. Вступне слово (5 хв.) Тренер оголошує тему, мету, завдання заняття. 2.Ритуал привітання.

    2.2. Вправа “Привітання” (3 хв.)

    Мета: заняття емоційного напруження, позитивне налаштування на заняття, подолання труднощів висловлюватись “перед публікою”.

    Хід вправи: У тренера в руках “чарівна паличка ”, яку він зі словами привітання і побажань на сьогодні передає будь-кому з учасників тренінгу. Той, у кого “чарівна паличка”, теж передає її із словами привітання і побажання наступному учаснику. І так продовжується доти, доки всі учасники не привітаються.

    2.3. Вправа “Мікрофон ” (10 хв.)

    Мета: знайомство учасників тренінгу, розвиток комунікативних навичок, подолання труднощів висловлюватись “перед публікою”, заняття емоційного напруження, позитивне налаштування на заняття.

    Хід вправи: учасникам тренінгу пропонується продовжити речення:

    - Якби мій настрій мав колір, то він би був…

    - Якби мій настрій міг звучати, то він би зазвучав, як…

    - Якби мій настрій оцінити за 10-бальною шкалою, то він відповідав би…

    Замість мікрофона використовуємо маркер.

    Висловлюються всі учасники тренінгу.

    3.Очікування учасників тренінгу (5 хв.)

    Учасникам роздаються стікери, на яких вони пишуть свої очікування від заняття ( кожне побажання на окремому стікері ) і наклеюють на верхню частину піщаного годинника, який намальовано на заздалегідь підготовленому ватмані.

    Перед тим, як наклеїти аркуш, кожен вголос зачитує свої очікування.

    4.Прийняття правил роботи групи (5 хв.)

    Для того, щоб досягти мети тренінгу, здійснення очікувань, ефективно працювати, почувати себе комфортно, необхідно прийняти правила роботи в групі. Кожний учасник тренінгу висловлює те правило, яке він вважає необхідним для ефективної роботи групи. Тренер ці правила записує на великому ватмані. На наступних заняттях правила можна змінювати. До цих правил можна додавати нові або видаляти ті, які вже не актуальні для роботи групи.

    5.Гра – розминка “ Град” (5 хв.)

    Мета: зняття емоційної та м’язової напруги, підвищення згуртованості групи.

    Хід вправи:

    Учасники стають у коло. Тренер пропонує їм пригадати, як іде дощ, а за ним град, і почати разом з тренером – повільно тупотіти то однією, то іншою ногою, імітуючи падання градин. Поступово ритм градин доводиться до дуже швидкого, а потім, теж поступово, тупіт припиняється.

    6.Вправа “ Електропотяг ” (20 хв.)

    Мета: навчити педагогів приймати і передавати невербальну інформацію, формувати мімічну та пантомімічну виразність.

    Хід вправи: тренер пропонує учасникам об’єднатися в пари і стати один навпроти одного.

    - Уявіть, що ви і ваш партнер їдете в різних вагонах електропотягу. Вам потрібно йому щось повідомити, але вас не чути через товсте скло та шум потягу. Спробуйте передати те, що хотіли, за допомогою міміки та пантоміміки, і одержіть відповідь.

    Потім учасники тренінгу міняються ролями.

    Рефлексія: що було важче, донести чи сприйняти інформацію?

    7.Інтерактивна міні-лекція “Психологічні основи спілкування”

    8.Вправа “ Імітація ” (10 хв.)

    Мета: розвивати невербальне мовлення, перцептивні та експресивні здібності, зняти м’язове напруження.

    Хід вправи: тренер пропонує не використовуючи слів, за допомогою міміки й пантоміміки показати будь-яку професію чи дію. Один учасник імітує, а інші відгадують.

    Рефлексія: які виникали труднощі під час виконання вправи?

    9.Вправа: “Поважний стільчик” (10 хв.)

    Мета: розвивати комунікативні здібності, вміння презентувати себе, підвищувати самооцінку.

    Хід вправи: перед колом ставиться стільчик. Тренер пояснює учасникам, що це шановний і поважний стільчик. Той, хто сідає на цей стільчик, з почуттям гідності і самоповаги продовжує речення: “Сьогодні я пишаюсь…”

    Всі учасники тренінгу сідають на стільчик і висловлюються.

    Рефлексія: як почувались під час виконання вправи? Як ви думаєте, навіщо ми виконували цю вправу?

    10.Вправа “Сунична галявина ” ( 10 хв.)

    Мета: швидке зняття втоми, відновлення працездатності.

    Хід вправи: тренер пропонує учасникам:

    - Сядьте зручно на стілець. Закрийте очі, прийміть зручну позу. Зробіть декілька глибоких вдихів і видихів. Після цього уявіть собі суничну галявину так, ніби вона перед вами. Суниці дозріли, вони навколо вас скрізь. Галявина схожа на зелений килим, оздоблений червоними коштовностями, на якому яскравим блиском світяться маленькі крапельки роси. Побудьте на цій суничній галявині. Відчуйте пахощі цвітіння лісових трав. Скуштуйте свіжої ароматної суниці. Робіть на галявині те, що вам хочеться… Або нічого не робіть, просто побудьте там скільки вам захочеться…

    Рефлексія: після повернення з галявини поділіться своїми враженнями.

    11. Вправа “ Подарунок” ( 10 хв.)

    Мета: вчитися приймати і передавати невербальну інформацію, формувати мімічну та пантомімічну виразність.

    Хід вправи: кожний учасник тренінгу робить подарунок своєму сусідові ліворуч (за годинниковою стрілкою). Подарунок потрібно зробити мовчки, за допомогою міміки і жестів. Той, хто отримує подарунок, намагається зрозуміти, що йому дарують. Коли всі отримають подарунки, учасники висловлюються, які подарунки вони одержали. Якщо учасник тренінгу не може сказати, що йому подарували, відгадує група.

    Рефлексія: що дає нам виконання цієї вправи?

    12.Супервізія заняття (5 хв.)

    Тренер пропонує учасникам взяти “мікрофон” і висловитись, чи їх очікування здійснились, чи ні, продовжуючи речення: “Мені було цікаво відкрити для себе…” Якщо очікування здійснились, то стікери з верхньої частини піщаного годинника діти опускають вниз.

    13.Групове прощання. Вправа “ Комплімент ”

    Мета: створити емоційний комфорт учасників тренінгу.

    Хід вправи: тримаючи в руках “чарівну паличку” тренер звертається до учасників тренінгу: ”Французький письменник Томас Пейн одного разу в колі друзів сказав: “Якщо одним словом можна ощасливити людину, яким же негідником треба бути, щоб це слово не сказати”. Різкувато, але вірно. Це слово - комплімент. Комплімент – це приємне схвалення на чиюсь адресу.

    Будьте щирими, коли говорите комплімент, інакше Вам не повірять. Брехливої похвали не кажіть. Подумайте, чи є у Вас хороші слова для друзів. Спробуймо зробити один одному комплімент. Той, у кого в руках “чарівна паличка” говорить комплімент наступному учаснику, передаючи “чарівну паличку”. Вправа закінчується, коли всі одержали компліменти.

    Група аплодує собі за продуктивну роботу на занятті.

    Література:

    1.Життєва компетентність особистості: від теорії до практики: науково-методичний посібник /За ред.. І. Г.Єрмакова-Запоріжжя: Центріон, 2005-640.

    2.Ігри дорослих. Інтерактивні методи навчання /Упоряд. Л. Галіцина.-К.: Ред.. загальнопед. Газ., 2005.-128 с.-(Б-ка “Шк.. світу”)

    3.Комунікативна компетентність педагога: Соціально-психолоігчний тренінг.-К.: Шк.. світ, 2007.-128 с.-(Б-ка “Шкільний світу”). – с.122-127

    4.Л. В.Туріщева “Психокорекційні ігри в роботі педагога. – Х.: Вид. група “Основа”, 2007.-160 с.-(Серія “Профільне навчання”.

    5.Профілактика ВІЛ-СНІДу, наркоманії, алкоголізму серед учнів і студентів: тренінгові і соціально-реабілітаційні програми; В З т./ За ред.. В. Г.Панка, І. І. Цушка.- К.: Ніка_Центр, 2005.-Т. І.-248 с.

    6.Психологічні тренінги в школі /Упоряд. Т. Шаповал.-К.: вид. “Шкіл. світ”: Вид. Л. Галіцина, 2006.-128 с. – (Б-ка “Шкіл світу”)

    7.Семиченко В. А., Заслуженюк В. С. Психологія сімейного спілкування: Навч. посібник для студентів вищ. навч. Закладів.-К.:- Веселка,1998.-214с.

    Вы прочитали материал на тему: Розвиток навичок спілкування (Тренінг для педагогічних працівників)


    октября 30, 2012 Опубликовано: Документы




    Предыдущее из этой категории:

    Следующее из этой рубрики:



!
Аттестация, обобщение опыта учителя. Здесь вы найдёте конспекты уроков, разработки мероприятий, нормативные документы.
© 2012-2020. Сайт создан для учителей, обсуждаются вопросы педагогики, преподавания, работы в школе.